صدیق‌الله دقیق، ویراستار ارشد زبان پشتو در شیشه میدیا، با بیش از شش سال سابقه در صنعت رسانه‌ای، تجربه‌ی زیادی در نقش‌های مختلف مانند مترجم، خبرنگار، ویراستار، نویسنده‌ی محتوا و مدیر رسانه‌های اجتماعی دارد. وی در این مدت، دانش و تخصص قابل قبولی از طریق کسب تجربیات ارزش‌مند به دست آورده و به صورت آزاد، مقالات مختلفی درباره‌ی مسایل اجتماعی و سیاسی برای روزنامه‌ها و مجلات نوشته است.

تحصیلات صدیق الله شامل مدرک در رشته‌ی رسانه از دانشکده‌ی روابط عمومی و رسانه در دانشگاه کابل می‌شود که در آن مهارت‌های ضروری برای صنعت رسانه‌ای را فرا گرفته است. وی به زبان‌های پشتو، دری و انگلیسی مسلط است و با استفاده از نرم‌افزارهای کامپیوتری مانند مایکروسافت آفیس، Adobe edition، iMovie، Cool edit، Adobe premiere، In design و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، یوتیوب، لینکدین و اینستاگرام، آشنایی کامل دارد.

صدیق الله در کارگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی گوناگونی شرکت کرده است که مهم‌ترین آن‌ها عبارت اند از گزارش‌دهی از نقض حقوق بشر توسط هیأت عمومی حقوق بشر، برنامه‌ی آموزشی استفاده از رسانه‌های اجتماعی توسط موسسه‌ی آموزشی انتخابات مستقل و کارگاه‌های مختلف از جمله چگونگی گزارش از تلویزیون که توسط موسسه‌ی آموزشی انتخابات مستقل برگزار شده بود. وی هم‌چنین در دو کارگاه مختلف از سازمان بین‌المللی حفاظت از کودکان (Save the Children) شرکت کرده است: یکی در مورد چگونگی نوشتن برای کودکان و دیگری درباره‌ی پداگوژی کودکان.

علاوه بر کار حرفه‌ای، صدیق الله به عکاسی، نقاشی، نوشتن خاطرات، مطالعه و سفر علاقمند است.

تعهد کاری صدیق الله دقیق و مسلط بودن به چندین زبان و نرم‌افزار کامپیوتری، او را به یک نامزد ایده‌آل برای نقش ویراستار پشتو و همکار رسانه‌های اجتماعی در شیشه میدیا تبدیل کرده است. تجربه‌ی وی به عنوان ویراستار و نویسنده در کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان و خدمات ترجمه‌ی Bridge، به او کمک کرده است تا مهارت‌های خود را بهبود بخشد و به یک کارشناس خوب در زمینه‌ی حرفه‌ای خود تبدیل شود.