فردوس کاوش | سردبیر

فردوس کاویش روزنامه نگاری کارکشته با یازده‌ سال سابقه در روزنامه‌نگاری، پژوهش و ارتباطات است. وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی ژورنالیزم تحقیقی از دانشکده‌ی روزنامه‌نگاری دانشگاه کابل و دارنده‌ی دیپلم زبان انگلیسی از دانشگاه کاردان است. فردوس کاوش دوره‌های آموزشی مختلف از جمله روزنامه‌نگاری پایه و پیشرفته از سرویس جهانی بی بی سی، مرکز منابع رسانه‌ای اعتماد و مرکز آموزشی نی در کابل را سپری کرده است.

فردوس اولین تجربه‌ی کاری خود را به عنوان مجری در یک شبکه‌ی تلویزیونی آغاز کرد و سپس به عنوان تحلیل‌گر ارشد به روزنامه‌ی هشت صبح پیوست و در آن‌جا ستون نوشت، مصاحبه انجام داد و سرمقاله نشر کرد. وی به سمت معاون سردبیر و سپس سردبیر روزنامه‌ی هشت صبح ارتقا یافت و در این نهاد با مدیریت تیمی متشکل از تقریباً سی نفر کارمند، خط‌ مشی‌های روزنامه را تدوین نمود و دستورالعمل‌های سردبیری را برای روزنامه تنظیم کرد.

در حال حاضر فردوس به عنوان سردبیر شیشه میدیا فعالیت می‌کند و با فداکاری و تعهد حرفه‌ای بر تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌های این نهاد نظارت دارد. وی به زبان‌های فارسی دری، انگلیسی، پشتو و اردو مسلط است و چندین کتاب از انگلیسی به فارسی ترجمه کرده است.

فردوس، علاوه بر دستاوردهای حرفه‌ای خود، به خواندن تاریخ، صلح و درگیری و مردم‌شناسی علاقه مند است. او برای شیشه میدیا یکی از سرمایه‌های ارزشمند محسوب شده و با فعالیت‌های خود کمک‌های قابل توجهی در عرصه‌ی روزنامه‌نگاری فراهم می‌کند.