محمد خان شهاب |  ویدیو ادیتور

محمد خان شهاب، ویدیوایدیتور با تجربه‌ی افغان است که در حال حاضر مسوولیت تدوین برنامه‌های ویدیویی شیشه میدیا را بر عهده دارد. وی با بیش از یک دهه تجربه در این صنعت، از سابقه‌ی درخشانی در زمینه‌ی تدوین ویدیو، موشن گرافیک و طراحی گرافیک برخوردار است. وی دارای لیسانس مطالعات علوم اجتماعی از دانشگاه کابل بوده و در نرم‌افزارهای مختلفی از جمله  ‌Adobe After Effects، Premiere، Illustrator، Photoshop، Final Cut Pro  و MS Office تخصص دارد.

شهاب، قبل از پیوستن به شیشه میدیا، مدیر ارشد دیپارتمنت ایدیت در شبکه‌ی تلویزیونی سا مربوط به موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت (MCCBO) بود و با مدیریت تیم ایدیت، مسوولیت تحویل به‌موقع و باکیفیت محتوای ویدیویی را بر عهده داشت. او هم‌چنین به عنوان مدیر تولید در موسسه‌ی مشاورتی مولوی، ارتباط با مشتریان این نهاد را تأمین می‌کرد، پروژه‌ها را مدیریت می‌کرد و بر اجرای برنامه‌ها نظارت داشت.

شهاب به عنوان کارنامه‌های حرفه‌ای خود چندین ویدیوی انیمیشن، طراحی پوستر، بنر و ویرایش ویدیو برای سازمان‌های مختلف از جمله  یو اس آی دی، یونیسف، شهرداری کابل و دفتر اداره‌ی امور ریاست جمهوری افغانستان را طراحی و اجرا کرده است. او یکی از اعضای موسس و سردبیر ارشد در COD Design Production بود و در این نهاد فعالیت‌های شرکت را رهبری می‌کرد و فیلم‌های انیمیشن را برای پروژه‌های مختلف طراحی و تولید می‌نمود.

شهاب دارای مهارت‌های ارتباطی عالی بوده و بر زبان دری، انگلیسی و پشتو تسلط دارد. خلاقیت، توجه به جزئیات و مهارت‌های فنی، شهاب را به یکی از سرمایه‌های ازشمند برای هر سازمانی تبدیل می‌کند که به دنبال ایجاد محتوای ویدیویی جذاب و باکیفیت باشند.