مرتضا ابراهیمی فرد مسلکی پویا و موفقی است که به توسعه‌ی جامعه و ترویج آموزش و برابری جنسیتی علاقمند است. وی با مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی در رشته‌ی مدیریت از دانشگاه آمریکایی برای افغانستان فارغ‌التحصیل شده و کار خود را بر تأثیرگذاری مثبت بر جامعه‌ی خود وقف کرده است.

در حال حاضر، مرتضا ابراهیمی به عنوان یک فعال توسعه‌ی اجتماعی در «انجمن درهای باز» ساسکاتون که یک سازمان غیر دولتی برجسته‌ی کانادایی است، همکاری دارد. در این نقش، وی به صورتی خستگی‌ناپذیر تلاش می‌کند تا پناهندگان و مهاجران تازه‌وارد در کانادا را در ادغام در محیط جدید آنان کمک نماید.

مرتضا ابراهیمی بنیان‌گذار و رئیس انجمن «ما می‌توانیم»، گروهی از جوانان رضاکار افغان است که متعهد به ترویج آموزش و برابری جنسیتی می‌باشند. مرتضی از طریق این سازمان ابتکارات متعددی را برای توانمندسازی زنان و دختران و بهبود دسترسی به آموزش در افغانستان رهبری کرده است.

مرتضا ابراهیمی، علاوه بر کار چشمگیر خود در توسعه‌ی جامعه، آوازخوانی بااستعداد بوده و در موسیقی حس و حال بسیار خوبی دارد. وی از پیشگامان گروه موسیقی سا در لیسه‌ی عالی معرفت در افغانستان بوده و با نمایش استعدادهای موسیقی خود مخاطبان زیادی را در سراسر کشور نشاط و انرژی بخشیده است.

مرتضا ابراهیمی، با تعهد به مسوولیت اجتماعی، یکی از اعضای کلیدی هیأت مدیره‌ی شیشه میدیا بوده و در ایجاد این نهاد و پی‌گیری مراحل ثبت و ساختار تشکیلاتی آن سهم قابل توجهی داشته داشت. علاوه بر این، وی در ایجاد وب‌سایت شیشه میدیا و صفحات رسانه‌های اجتماعی آن، قبل از تحویل آن‌ها به همکاران حرفه‌ای خود، نقشی برجسته ایفا کرده است.

مرتضا ابراهیمی در حوزه‌ی کاری خود از مهارت رهبری شایسته‌ای برخوردار بوده و استعداد تجاری خود را با اشتیاق واقعی برای ایجاد تغییر در جهان به کار می‌گیرد. فداکاری و علاقه‌ی مرتضا برای توسعه‌ی جامعه و مسوولیت‌های اجتماعی باعث شده است که در جمع هم‌سالان و هم‌کارانش از احترام و تحسین نیکویی برخوردار باشد.