مرتضی زرگر | برنامه نویس وب

مرتضا زرگر، توسعه‌دهنده‌ی وب، مدیر شبکه‌های اجتماعی و مدرس برنامه‌نویسی ماهر و با تجربه‌ای است که با مدرک لیسانس در رشته‌ی علوم کامپیوتر از دانشگاه کابل و گواهینامه‌ی ‌ Cisco Certified Network Associate، دارای پیشینه‌ی فنی قوی زمینه‌های HTML، CSS، جاوا اسکریپت، بوت استرپ، وردپرس، پایتون و طراحی و توسعه‌ی پایگاه داده‌ها است.

مرتضی طی سال‌های اخیر با چندین سازمان به عنوان توسعه‌دهنده‌ی وب کار کرده و اکنون در شیشه میدیا مسولیت طراحی، نگه‌داری و مدیریت وبسایت و رسانه‌های اجتماعی سازمان را بر عهده دارد. وی به عنوان یک مدرس برنامه‌نویسی آزاد، مهاجران افغان در ایالات متحده و مالزی را در رشته‌ی کدنویسی آموزش داده است. مرتضا برنامه‌ی درسی را برای کلاس‌های آنلاین آماده می‌کند و رشد فنی دانش‌آموزان را بر اساس فعالیت‌ها و پروژه‌هایی که اجرا می‌کنند، مورد ارزیابی و اعتبارسنجی قرار می‌دهد. وی هم‌چنین کار توسعه‌ی وبسایت کلستر ایجوکیشن را روی دست دارد که ابتکاری برای کمک به دختران افغان در آموزش باکیفیت در مضامین کلیدی چون انگلیسی، فارسی/پشتو، ریاضی، فیزیک و کیمیا و جلسات هفتگی امپاورمنت یا توان‌بخشی است که هر هفته دو بار به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

مرتضا علاوه بر مهارت‌های فنی، در زمینه‌ی مدیریت پروژه، برندسازی، بازاریابی و تیم‌سازی نیز تجربه‌ی فراوان دارد. او استارت آپ خود را تأسیس کرده و در برنامه‌های کارآفرینی از جمله نهادهای «Founder Institute Alumni» و «Incubated Graduate» اشتراک داشته است.

مرتضا زرگر در زمینه‌ی فعالیت‌های رضاکارانه نیز اعتبار گسترده‌ای دارد. وی در هماهنگی و اجرای برنامه‌های «TEDxKabul» و «CodeWeekend» سهم بسزایی داشته و به عنوان مربی کامپیوتر در مرکز آموزشی لینکلن در دانشگاه کابل خدمت کرده است.

مرتضا با تجربه‌ی گسترده و تخصص فنی خود یکی از سرمایه‌های ارزش‌مند برای شیشه میدیا محسوب شده و مدیریت سازمان را در عرصه‌ی توسعه‌ و پیاده‌سازی ایده‌ها و نوآوری‌های جدید آن بر عهده دارد.