زموږ په اړه

 شیشه میډیا یوه غیر انتفاعي رسنۍ ده چې خپل مینځپانګه د شیشه میډیا په ویب سایټ، فیسبوک، ټویټر، انسټاګرام او یوټیوب کې خپروي. د مدیره پلاوي د دې غیر انتفاعي رسنیزې موسسې د امتیاز خاوند دی.

شیشه میډیا د مختلفو کلتوري، سیاسي، اقتصادي او ټولنیزو مسلو په اړه د ډیالوګونو، راپورونو او مقالو په بڼه غږیز، انځوریز او لیکلي تولید لري.

د شیشه میډیا هدف روڼتیا، د ډیموکراسي خپرول، د بشري حقونو ساتنه او د قانون حاکمیت ته وده ورکول دي. دا رسنۍ د رسنیو ټول مسلکي او اخلاقي اصول څاري او مراعات کوي.

 

 

د شیشه ميډيا ماموریت

د شيشه ميډيا موخه د مدني ګډون، ډیموکراتیک پرمختګ او مدني پخلاینې له لارې د بشر حقونو او ټولنو پیاوړتیا ده. موږ باور لرو چې شفاهي تاریخ او شخصي کیسې د ټولنې د نوي کولو او بدلون پیاوړتیا ته زمينه برابروي. زموږ موخه دا ده چې داسې چاپېریال رامنځته کړو چې هر وګړی پکې ارزښتمن وي او د خپلې ټولنې په بریا کې واقعي مرسته وکړاى شي.

موږ د محرومو ډلو پر ملاتړ د تمرکز له لارې، ټولنو ته داسې فرصتونه رامنځته کوو چې يو موټی شي او د روښانه راتلونکي لپاره هڅه وکړي. د مدني پخلاینې په برخه کې زموږ د هڅو موخه د تېرو زخمونو د پټۍ کولو او د یو عادلانه راتلونکي لپاره د يو داسې  ګډ لیدلوري پياوړتيا ده چې ټول پکې له مساوي بشري حقونو برخمن وي. د مثبتو بدلونونو، د ټولنې د بدلولو او د یوې غوره نړۍ د جوړولو لپاره مو تاسو ته غېږه خلاصه ده.

زموږ ټیم وپیژنئ

د مدیره هیئت

امان‌الله قایمی‌زاده
عضو هیات مدیره

امان الله قایمی‌زاده، چهره‌ای با مهارت و استعداد‌های درخشان و سابقه‌ی متنوع در تولید، طراحی گرافیک و تدوین بوده و از این منظر کمک‌های قابل توجهی به صنعت رسانه، هم به عنوان یک فعال رسانه‌ای و هم به عنوان یک مربی، داشته است.

میرویس آریا

عضو هیات مدیره

میرویس آریا فردی پویا با ظرفیتی چندوجهی است که از پیشینه‌ی کارآفرینی، روزنامه‌نگاری، حقوق بشر و فعالیت اجتماعی گسترده‌ای برخوردار است. او هم به عنوان روزنامه‌نگار و هم به عنوان مدیر اجرایی در سازمان‌های مختلف رسانه‌‌ای کار کرده و کمک‌های قابل توجهی به صنعت رسانه در افغانستان داشته است.

داکتر حیات الله طاهری
عضو هیات مدیره

داکتر حیات الله طاهری، متخصص با ابتکار و برجسته‌ی پزشکی است که سهم قابل توجهی در عرصه‌ی بهداشت افغانستان داشته و با بیش از سه دهه تجربه‌ی پزشکی، چالش‌ها و فرصت‌های موجود در این زمینه را عمیقاً درک می‌کند.

معصومه عزیزی
عضو هیات مدیره

معصومه عزیزی، عکاس با استعداد و عضو هیأت مدیره‌ی شیشه میدیا است. علاقمندی وی به عکاسی در سال ۲۰۱۴ با شروع آموزش در لیسه‌ی عالی معرفت آغاز شد و از آن زمان تا کنون راه خود را به عنوان یک ستاره‌ی در حال ظهور در این صنعت با موفقیت ادامه داده است.

مرتضا ابراهیمی

مدیر صفحات اجتماعی

مرتضا ابراهیمی فرد مسلکی پویا و موفقی است که به توسعه‌ی جامعه و ترویج آموزش و برابری جنسیتی علاقمند است. وی با مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی در رشته‌ی مدیریت از دانشگاه آمریکایی برای افغانستان فارغ‌التحصیل شده و کار خود را بر تأثیرگذاری مثبت بر جامعه‌ی خود وقف کرده است.

علی‌سینا دوستی
عضو هیات مدیره

علی‌سینا دوستی، فردی باانگیزه و پرشور و متعهد به تأثیرگذاری مثبت بر جامعه‌ی خود است. وی از دانشگاه امریکایی برای افغانستان در لیسانس مدیریت تجارت فارغ‌التحصیل شد و درس خود در دانشگاه کابل در رشته‌ی علوم اجتماعی را نیز به اکمال رسانید.

مریم معصومی
عضو هیات مدیره

مریم معصومی جوانی بااستعداد و یکی از اعضای برجسته‌ی هیأت مدیره‌ی شیشه میدیا است. مریم با تجربه‌ای گسترده در عرصه‌ی موسیقی و رسانه و سابقه‌ی کار اجتماعی و مدیریت، سازمان را از دیدگاه منحصر به فرد و متنوعی خویش بهره‌مند ساخته است.

اجراییه کمیټه

محمد کاظم احمدی
عضو هیات اجرایی

محمد کاظم احمدی یک متخصص مالی ورزیده است که از سابقه‌ی درخشان در مدیریت امور مالی برخوردار است. وی با بیش از ده سال تجربه در مدیریت امور مالی در موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت، در بودجه‌بندی، پرداخت حقوق و دست‌مزد و گزارش مالی تبحر دارد و از نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌هایی چون QuickBooks، Microsoft Office، Notion و Google Sheets به خوبی استفاده می‌کند.

فردوس کاوش

عضو هیات اجرایی

فردوس کاویش روزنامه نگاری کارکشته با یازده‌ سال سابقه در روزنامه‌نگاری، پژوهش و ارتباطات است. وی فارغ‌التحصیل رشته‌ی ژورنالیزم تحقیقی از دانشکده‌ی روزنامه‌نگاری دانشگاه کابل و دارنده‌ی دیپلم زبان انگلیسی از دانشگاه کاردان است. فردوس کاوش دوره‌های آموزشی مختلف از جمله روزنامه‌نگاری پایه و پیشرفته از سرویس جهانی بی بی سی، مرکز منابع رسانه‌ای اعتماد و مرکز آموزشی نی در کابل را سپری کرده است.

عزیزالله رویش
عضو برد اجرایی

عزیزالله رویش، معلم و نویسنده‌ی شناخته‌شده‌ی افغانستان، یکی از بنیان‌گذاران لیسه‌ی معرفت، اولین لیسه‌ی مختلط آموزشی در این کشور است که به دلیل تمرکز بر تأمین حقوق زنان و ارزش‌های دموکراتیک اعتبار یافته است. از دستاوردهای آموزشی رویش در سراسر جهان، از جمله در شبکه‌های نیویورک تایمز، ان پی آر، سی ان ان و لندن تایمز تقدیر شده است.

عصمت نثار
نوازنده و آهنگسرا

عصمت نثار نوازنده، آهنگ‌سرا و مربی موسیقی مشهور افغانستان است که در بیستم اپریل ۱۹۶۸ در پل‌خمری ولایت بغلان متولد شد. وی در سنین جوانی به موسیقی علاقه گرفت و بیش از سی سال را وقف آهنگ‌سازی، آوازخوانی و رهبری گروه‌های موسیقی برجسته در افغانستان کرده است. نثار به دلیل استعداد استثنایی و مهارت رهبری، نامی قابل احترام در حلقه‌ی نوازندگان افغان محسوب می‌شود.

محمد خان شهاب

تدوینگر ویدیو

محمد خان شهاب، ویدیوایدیتور با تجربه‌ی افغان است که در حال حاضر مسوولیت تدوین برنامه‌های ویدیویی شیشه میدیا را بر عهده دارد. وی با بیش از یک دهه تجربه در این صنعت، از سابقه‌ی درخشانی در زمینه‌ی تدوین ویدیو، موشن گرافیک و طراحی گرافیک برخوردار است. وی دارای لیسانس مطالعات علوم اجتماعی از دانشگاه کابل بوده و در نرم‌افزارهای مختلفی از جمله ‌Adobe After Effects، Premiere، Illustrator، Photoshop، Final Cut Pro و MS Office تخصص دارد.

مرتضا استوار
Musician and Music Teacher

مرتضا استوار، فردی با تخصصی استثنایی در رسانه بوده و بیش از یک دهه تجربه در رشته‌ی مهندسی صدا را در کارنامه‌ی خود دارد. وی دارای مدرک مدیریت بازرگانی از یک دانشگاه معتبر بوده و در حال حاضر، به عنوان مدیر و مجری بخش پادکست در شیشه میدیا ایفای وظیفه می‌کند و یکی از سرمایه‌های ارزش‌مند این نهاد محسوب می‌شود.

نصیر احمد سهرابی
موسیقی دان

نصیر احمد سهرابی یکی از موسیقی‌دانان برجسته‌ی افغان، تنظیم کننده‌ی موسیقی، فعال حقوق بشر و حقوق زنان است. او با استفاده از هنر موسیقی به بسیاری از کارهای مهم در حوزه‌ی ایجاد جامعه‌ی مدنی عاری خشونت در افغانستان کمک کرده است.

محمد رضا عزیزی

ویدیو ادیتور

محمد رضا عزیزی که با اسم رضا عزیزی نیز شناخته می‌شود، در ماه سنبله‌ی ۱۳۷۵ در دهکده‌ی شاکی نوکی در منطقه‌ی قره‌باغ ولایت غزنی افغانستان چشم به جهان گشود. وی اولین قدم‌های خود را در دنیای علم و دانش در مکتب ابوریحان البیرونی در قره‌باغ گذاشت. وی در این مکتب خواندن و نوشتن را فرا گرفت و به سخنان معلمان خود روی صندلی مکتب گوش داد.

نجیب‌الله مسافر
فوتو جورنالیست

نجیب الله مسافر، عکاس خبری مشهور افغانستان، متولد سال ۱۹۶۳ در کابل است. وی تحصیلات خود را در دانشکده‌ی هنرهای زیبا، بخش نقاشی در سال ۱۹۷۰ به پایان رساند. فعالیت حرفه‌ای نجیب‌الله در عکاسی حرفه‌ای نیز زمانی آغاز شد که وی تحصیلات نظری و عملی خود را در دانشکده‌ی هنرهای زیبا زیر نظر هنرمندان سرشناس افغانستان پی گرفت.

مرتضا زرگر
وب دیزاینر

مرتضا زرگر، توسعه‌دهنده‌ی وب، مدیر شبکه‌های اجتماعی و مدرس برنامه‌نویسی ماهر و با تجربه‌ای است که با مدرک لیسانس در رشته‌ی علوم کامپیوتر از دانشگاه کابل و گواهینامه‌ی ‌ Cisco Certified Network Associate، دارای پیشینه‌ی فنی قوی زمینه‌های HTML، CSS، جاوا اسکریپت، بوت استرپ، وردپرس، پایتون و طراحی و توسعه‌ی پایگاه داده‌ها است.

نعمت الله رحیمی
ترانسکرایب و بازنویسی متن

Nematullah Rahimi's journey in the media industry in Afghanistan is marked by resilience and a deep commitment to making a positive impact. His work has taken him through various roles and responsibilities, including TV presenter, editor, director, and research scientist. In each of these roles, he has demonstrated a level of dedication and excellence that has earned him numerous awards and accolades.

Murtaza Zargar

Murtaza Zargar

Web desginer

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

صدیق‌الله دقیق

ویراستار زبان پشتو

صدیق‌الله دقیق، ویراستار ارشد زبان پشتو در شیشه میدیا، با بیش از شش سال سابقه در صنعت رسانه‌ای، تجربه‌ی زیادی در نقش‌های مختلف مانند مترجم، خبرنگار، ویراستار، نویسنده‌ی محتوا و مدیر رسانه‌های اجتماعی دارد. وی در این مدت، دانش و تخصص قابل قبولی از طریق کسب تجربیات ارزش‌مند به دست آورده و به صورت آزاد، مقالات مختلفی درباره‌ی مسایل اجتماعی و سیاسی برای روزنامه‌ها و مجلات نوشته است.

هادی حسینی
گرافیک دیزاینر

هادی حسینی، یکی از اعضای متعهد گروه کاری شیشه میدیا، طراح گرافیک بااستعداد و متعهدی است که در کابل، افغانستان مشغول به کار می‌باشد. وی با اشتیاق به طراحی و مهارت‌های برجسته‌ای که در این رشته به دست آورده است، از شهرت نیکویی در عرصه‌ی‌ گرافیک و دیزاین برخوردار شده و طرح‌های خلاق و نوآورانه‌ای را برای گروه گسترده‌ای از مشتریان خود ارایه کرده است.